Waar zijn we nu weer beland – Boek van Erik van Venetië

‘Waar zijn we nu weer beland?’ is het nieuwste boek van Erik van Venetië die op 31 maart 2025 uitkomt, waarin hij zijn ervaringen deelt als pre-pensionado op zoek naar nieuwe wegen. Samen met zijn vrouw Annemieke onderneemt hij een halfjaar durende reis door Zuid-Europa in een camper, wat leidt tot een frisse kijk op het leven en ontmoetingen met diverse mensen buiten hun vertrouwde omgeving.

Moderne nomadenbestaan

In dit persoonlijke en herkenbare boek neemt Erik de lezer mee op een avontuur vol vrolijke en ongepolijste verhalen over het moderne nomadenbestaan. Hij beschrijft hoe ze ontsnappen aan de hectiek van alledag, zonder vastomlijnd doel of plan, en hoe ze genieten van de vrijheid die het reizen in een tiny house op wielen biedt. Onderweg ontmoeten ze talloze reizigers, overwinteraars, wijnboeren en andere mensen die hun horizon verbreden en nieuwe inzichten geven.

Unieke ervaringen

De reis voert hen langs magnifieke plekken in Frankrijk, Spanje, Portugal, Italië en Duitsland. Elke locatie biedt unieke ervaringen en leert hen meer over zichzelf en de wereld om hen heen. Het boek is doordrenkt met een vleugje zelfhulp en praktische tips, verweven met diepgang en zelfonderzoek. Het is een inspiratiebron voor iedereen die op weg is naar een nieuwe levensfase of droomt van reizen in een camper.

Erik van Venetië

Erik van Venetië (1958) is zelfstandig public-affairsadviseur en schrijver.Eerder was hij lobbyist van de Nederlandse Spoorwegen, adviseur bij Berenschot en politiek redacteur bij de Volkskrant. Met ‘Waar zijn we nu weer beland?’ voegt hij een persoonlijk reisverhaal toe aan zijn oeuvre, dat eerder bestond uit boeken over public affairs en lobbyen.

Het boek verschijnt op 31 maart 2025 en is verkrijgbaar als paperback en e-boek. De paperback heeft 200 pagina’s en kost € 21,99, terwijl het e-boek € 11,99 kost. Beide versies zijn te bestellen via de website van Uitgeverij Lente.

Lees ook:  Over Bruggen - Dwars door de Amazone

Nomadenleven

‘Waar zijn we nu weer beland?’ is een aanrader voor iedereen die overweegt een sabbatical te nemen, geïnteresseerd is in het moderne nomadenleven of simpelweg houdt van inspirerende reisverhalen. Eriks ervaringen en inzichten bieden een frisse blik op het leven en moedigen de lezer aan om zelf op avontuur te gaan en nieuwe wegen te verkennen.

Pre-pensionado op reis

Het boek biedt niet alleen een inkijkje in het leven van een pre-pensionado op reis, maar ook praktische tips voor degenen die zelf een dergelijke reis overwegen. Erik deelt zijn ervaringen met het plannen van de reis, het leven in een camper en het omgaan met de uitdagingen en verrassingen die ze onderweg tegenkwamen. Deze praktische adviezen maken het boek niet alleen inspirerend, maar ook nuttig voor toekomstige reizigers.

Waar zijn we nu weer belandDaarnaast gaat Erik in op de persoonlijke groei die hij doormaakte tijdens de reis. Hij reflecteert op zijn eigen leven, de keuzes die hij heeft gemaakt en hoe de reis hem heeft geholpen om nieuwe perspectieven te ontdekken. Deze introspectieve elementen geven het boek een extra laag die het onderscheidt van andere reisverhalen.

De ontmoetingen met diverse mensen onderweg spelen een centrale rol in het boek. Erik en Annemieke leren van de verhalen en ervaringen van anderen, wat hun eigen reis verrijkt en hen helpt om open te staan voor nieuwe ideeën en mogelijkheden. Deze interacties benadrukken het belang van verbinding en het delen van ervaringen tijdens het reizen.

Lees ook:  Naar het noorden 17 verhalen over Scandinavië

Eriks schrijfstijl is toegankelijk en meeslepend, waardoor de lezer zich gemakkelijk kan inleven in hun avontuur. Zijn humor en eerlijkheid maken het boek tot een plezier om te lezen en zorgen ervoor dat de lessen die hij deelt op een natuurlijke manier overkomen.

Waar zijn we nu weer beland?

‘Waar zijn we nu weer beland?’ is niet alleen een reisverslag, maar ook een uitnodiging aan de lezer om na te denken over hun eigen leven en de mogelijkheden die voor hen liggen. Het moedigt aan om uit de comfortzone te stappen, nieuwe ervaringen op te doen en te ontdekken wat echt belangrijk is.

Kortom, dit boek is een must-read voor iedereen die geïnteresseerd is in reizen, persoonlijke groei en het verkennen van nieuwe wegen in het leven. Erik van Venetië biedt met zijn verhaal een inspirerende gids voor het omarmen van verandering en het najagen van dromen, ongeacht de levensfase waarin je je bevindt.

Abonneer je op onze gratis nieuwsbrief en ontvang elke week artikelen zoals deze in je mailbox.
p.s. Je gegevens worden nooit met anderen gedeeld.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in